Kedves Érdeklődők !
A blog azért jött létre, hogy azok a kedves sorstársak, akik hozzám hasonlóan állandó időhiányban szenvednek, és ezért már szinte alig olvasnak, visszataláljanak az olvasás gyönyöréhez, egy remélhetőleg gyorsan növekvő internetes közösség segítségével. A tervünk az lenne, hogy minden hónapban elolvasunk egy a tagság által kiválasztott könyvet, és megvitatjuk.
Áprilisra a választás egy képregényre esett .. (így az elfoglalt családapák, akár gyermekükkel közösen is olvashatják... :) )
Először is néhány szót a szerzőről.. :
Tálosi András - Spuri
Spuri 2008-ban szinte a semmiből robbant be a jelen pillanatban szűk, de egyre növekvő képregényes szférába átgondolt és remekül kivitelezett szerzői képregényével, a Charax első füzetével. Rengeteg akadály torlódhat egy ilyen megjelenés elé, sokan már az ötlet megvalósításánál elbuknak, ő viszont nem hagyta magát, és egyből egy nagyobb lélegzetű, folytatásos történetbe kezdett, mely ennek esetleges hátulütői ellenére rendkívül szimpatikus próbálkozás. Tálosi András netes tevékenykedései alapján rendkívül fogékony nemcsak a képregény műfajára, hanem a hozzá talán legközelebb álló animációra is. Kinyitva a füzeteit képtelenség is másra gondolni, figurái szinte kiáltanak az animálásuk után: Spuri bevallottan imádja a rajzfilmeket, éppen ezért külön öröm, hogy a képregény médiumát (is) választotta.
(Az információkat a KönyvesBloggról való... )
A mű : Charax
A Charax egyszerre krimi és vígjáték. Az In medias res című nyitófüzet az elrabolt madárfiókák ügye körül bonyolódik, ez pedig nyomozóstul és jól megtervezett, összehangolt akcióstul a feje tetejére állítja a békés erdei életet. A főbb szereplőket Spuri mesteri mellékszereplőkkel vette körül: Szimat nyomozó egy-egy szimpatikusan markáns, azaz szűkszavúan agresszív megmozdulása viszi a prímet, a versenyben csak alig maradnak le az olyan zseniális nevű karakterek, mint az idős, ezért kicsit megzavarodott Mekegi doktor, vagy akár a királypárti Nedoromby Miguel. A folytatásban aztán a fiókarablás csak a legkisebb rossz lesz, amivel az erdő ártatlan, vagy nem éppen ártatlan lényeinek szembesülnie kell. Az összeesküvés magasra ér, fenyegetések válnak mindennapossá, az „emberkereskedelem” és a csempészet virágzik, mindezt pedig egy égi kő ijesztő közeledése koronázza meg.
A Charax-ban szereplő állatok egész univerzumot alkotnak. Bár a történet legnagyobb része a hosszú-völgyi erdőben játszódik, a városban uralkodó király, illetve az ugyancsak városi kopó, Szimat felügyelő gondoskodik a lehetőségek szélesítéséről. Szimat felügyelő egyébként kulcsfigura, a korai film noir-okból előlépő nyomozó, kifejező módon egy farkas, aki hanyagul tartja szájában a cigarettát, félszegen beszél, és ha hiányzik is az igazi femme fatale, keveredik ő bajba eleget. Spuri különböző zsánerekből gyúrta össze művét, kétségtelenül markáns a noir jelenléte, de a csendes erdei világba beszökik a fantasy is, némi apokalipszist váró paranoiával fűszerezve.
(Szintén a KönyvesBloggról való az ajánlás...)
Nos kedves feleim, jó olvasást kívánok mindenkinek, és ne habozzatok jóízű kommentekkel ellepni az oldalt, talán lehet a dologból valami jó, ha sokan erőt veszünk magunkon és vagyunk annyira kultúr sznobok, hogy egy rég elfeledett klubbot újraélesszünk. Várjuk a kedves olvasni vágyó tagok jelentkezését !!!
Üdv
W
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
tbc 2010.04.12. 16:44:02
Köszi az oldal létrehozását! Kicsit árnyékolja a lelkes kezdeményezést a jobb felső sorokban olvasott: Ultrahangos zsírbontás -3 cm... Remélem nem hosszra értik... ;-)
Sok sikert, még jelenkezem!
harddriwe 2010.04.12. 16:47:47
remélem ezt a hirdetést többet nem látjuk...
Sokat gondolkodtunk, hogy legyenek-e egyáltalán hirdetések, de végül arra a következtetésre jutottunk, hogy nem számít...